Plener ślubny Białystok

Plener ślubny, to usługa z której Pary młode coraz częściej korzystają. Z własnego doświadczenia wiem, że decyduje się na nie około 3/4  par, które zdecydowały się na reportaż ślubny. Powodów, dla których warto wykonać sesję plenerową jest kilka. Z pewnością najważniejszym, jest chęć zrobienia sobie pamiątki i przedłużenie radości ze ślubu o kolejnych kilka dni lub tygodni. Dla par często jest to pierwsza sesja zdjęciowa, która zostanie wykonana przez profesjonalistę.

Miejsce na sesję ślubną Podlaskie

W momencie, gdy para zdecyduje się na plener ślubny, często słyszę pytanie: „Czy znasz jakieś ładne miejsce na sesję ślubną?”. Odpowiadam „Pewnie !”. Chciałbym, aby ten wpis, pozwolił przybliżać przyszłej parze młodej ciekawe podlaskie lokalizacje idealne na plener ślubny. Ukazane miejsca są jednymi z najbardziej popularnych i interesujących miejsc na sesję plenerową w okolicach Białegostoku. Jeżeli znasz inne ciekawe miejsca, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nimi w komentarzu pod postem.

1. Arboretum w Kopnej Górze

W drodze do Krynek, tuż za Supraślem, natrafimy na Arboretum w miejscowości Kopna Góra. Cóż to te całe arboretum? Strona nadleśnictwa Supraśl służy nam pomocą: „Arboretum (od łacińskiego słowa arbor – drzewo, drzewostan) w Kopnej Górze można opisać jako rodzaj ogrodu botanicznego połączonego z parkiem leśnym rozciągającym się na obszarze 26ha”. Czyli mnóstwo miejsca, zieleni, oczka wodne i ciekawe ścieżki. Miejsce jest najciekawsze i inspirujące glównie wiosną, kiedy to poszczególne drzewa i krzewy zaczynają rozkwitać, a przyroda budzi się do życia. Według mnie, przez cały rok to idealne miejsce na sielski plener ślubny. Będąc już w Arboretum warto udać się trochę dalej. W miejscowości Ostrów Północny naszym oczom ukazują się ogromne pola porzeczki.

2. Zakątek Kiszukówka

Zakątek Kiszukówka to przecudowne i niesamowicie urokliwe miejsce na plener ślubny. Roi się tutaj od klimatycznych chatek, a roślinność zadziwia nas na każdym kroku. O ile dobrze pamiętam, miejsce to zostało stworzone przez dziadka dla wnuczki. Jest stale rozbudowywane i doskonalone. A dbałość o zagospodarowanie terenu zachwyca. Jest to również miejsce,w którym możecie zorganizować swoje wesele. Tuż przed dniem pleneru ślubnego, warto zadzwonić do właścicieli. Zazwyczaj nie życzą sobie opłaty za możliwość wykonana sesji plenerowej, jednakże proszą o podarowanie sadzonki kwiatów lub małego drzewka.

3. Supraśl i okolice

Tego miejsca z pewnością nie trzeba przedstawiać. Jedno z najbardziej znanych miasteczek na Podlasiu. Supraśl został rozsławiony przez serię filmów „U Pana Boga…” oraz serial „Blondynka”. Nie zapominajmy, że Supraśl jest też stolicą babki ziemniaczanej. Znajdziemy tutaj magiczne uliczki, rzekę, oraz klimatyczne bulwary im. Wiktora Wołkowa. Można również po drodze zahaczyć o wspomniane już Arboretum, albo oddalone nieco bardziej Silvarium- czyli park leśny w Poczopku.

4. Wyżary

To chyba jedno z najbardziej znanych miejsc na plener ślubny w okolicach Białegostoku. Położone w okolicach Gródka, co roku przyciąga setki par młodych na sesję plenerową. To wszystko dzięki pięknemu pomostowi w środku wody. Oprócz sławnej kładki, dookoła znajdziemy piękne polany. Tutejsze leśne klimaty zachwycają! Wyżary z każdym rokiem są coraz bardziej popularne, więc prawdopodobieństwo, że spotkacie inną parę podczas własnej sesji jest bardzo duże :).

5. Choroszcz – park pałacowy

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy to również jeden z plenerowych klasyków. Położona nieopodal Białegostoku letnia rezydencja Branickich jest bardzo popularnym miejscem na sesje, nie tylko poślubne. Wszystko dzięki klimatycznemu parkowi, który rozciąga się wokół budynku. Pomosty, woda i alejki nadadzą się na plener (nie tylko) ślubny o każdej porze roku.

6. Kładka Śliwno-Waniewo

Kładka Śliwno-Waniewo jest miejscem, do którego polecam się udać, nawet jeśli nie planujecie sesji ślubnej. Można tam dojechać szlakiem rowerowym Green Velo. To, co zobaczymy, zapiera dech w piersiach. Długa kładka, a dookoła rozlewiska Narwi. Kładka największe wrażenie robi wtedy, kiedy poziom wody jest dość wysoki. Najczęściej taka sytuacja występuję wraz z topnieniem śniegu, jak i również po dłuższych opadach deszczu. Jadąc od strony Waniewa, znajdziemy wiele pól z pszenicą i sad. Obecnie kładka przeszła remont i moim zdaniem trochę straciła przez to na klimacie, co nie zmienia faktu, że otoczenie jest przepiękne. Przed wyjazdem upewnijcie się czy  jest otwarta, bo zdarzają się problemy z tratwami, jak i niskim poziomem wód.

7. Ruiny kościoła w Jałówce

To chyba jedyny kościół, w którym pary młode chcą zrobić sobie zdjęcia. Dojazd z Białegostoku zajmuje około godziny, jednak drugiego takiego miejsca w okolicach Białegostoku nie znajdziemy. Przed wyjazdem, warto skontaktować się z proboszczem tamtejszej parafii i uprzedzić, że będziemy chcieli wykonać plener. Po zdjęciach w Jałówce możemy udać się nad zalew w Bondarach i tam wykonać kolejne niesamowite zdjęcia ślubne.

8. Rezerwat przyrody Krzemianka

Kolejne miejsce, gdzie główną rolę gra kładka. W miejscowości Rybniki, po drodze do Augustowa, znajdziemy niezbyt widoczny parking do rezerwatu Krzemianka, przez co nie trudno jest go ominąć. Jak już  uda nam się zaparkować, po krótkim spacerze trafimy na kładki otoczone bagnami. Warto uważać przy każdym kroku. Kładka często jest dość śliska i mogą się trafić chwiejące, niestabilne deski.

9. Suwalski Park Narodowy

Jeżeli ktoś ma więcej czasu na plener i chciałby mieć  w swojej pamiątce kilka zdjęć w górskim klimacie, polecam okolice Suwalskiego Parku Narodowego. Góra Cisowa zapewni nam tego typu zdjęcia. Warte uwagi są również Smolniki, gdzie znajduje się pomost oraz okolice Wigierskiego Parku Narodowego. Mnóstwo mchu, jezior i pomostów. Warto podjechać ! 🙂


10. Białystok – Pałac Lubomirskich

Dla wszystkich, którzy nie chcą jechać daleko na plenerową sesję ślubną, polecam Park przy Pałacu Lubomirskich w Białymstoku, jest to trochę mniej mainstreamowe miejsce niż Pałac Branickich, ale nadal bardzo fotogeniczne. Będąc tam, warto odwiedzić plażę Dojlidy i udać się na nowe pomosty oraz wyspę.

11. Kiermusy

Kiermusy to jedyne w swoim rodzaju miejsce na Podlasiu. Reklamowane są jako ostoja tradycji szlacheckiej i faktycznie coś w tym jest. Zamek, drewniane domki, rozlewisko i szlachecki klimat to gwarancja dobrych zdjęć. Kiermusy mają niewątpliwie wyjątkowy charakter i znajdują się jedynie 30 kilometrów od Białegostoku.

12. Narew nad Narwią

Malowniczo położone tereny nad Narwią stale przyciągają do siebie Młode Pary. To idealne miejsce na plener ślubny o wschodzie lub zachodzie słońca. Jeśli planujecie wybrać się tam ranem, zaopatrzcie się w kalosze. Z pewnością natraficie na mnóstwo rosy 🙂 !

13. Gdynia Orłowo

A może nad morze? To alternatywa dla odważnych i znudzonych urokliwym podlaskim klimatem Par Młodych. Trasa z Białegostoku nie należy do najgorszych, a niezwykła pamiątka pozostaje na długo. No i zawsze istnieje duża szansa, że wasi znajomi nie mieli takich zdjęć ze swojego pleneru ;).  Warto w tym celu odwiedzić park oliwski w Gdańsku, plażę przy klifie w Gdyni Orłowo oraz trójmiejską starówkę – zwłaszcza wieczorem.

Plener ślubny Białystok

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże przyszłym parom młodym w znalezieniu idealnego miejsca na plener.
Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia i chciałbyś bym wykonał Tobie sesję ślubną, wypełnij proszę formularz kontaktowy.

Dobra atmosfera i piękna pamiątka gwarantowane !

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *